четвер, 25 квітня 2013 р.

Мацуо Басьо

Життєвий шлях поета..Тривалий час острівна Японія була закритою для європейців. У 1633 р. сьогун, правитель країни, видав указ: «Відтепер нікому, доки Сонце світить над світом, не дозволяється припливати в Японію, навіть якщо це посли, і ця заборона ніколи не може бути скасована під страхом смертної кари». Іноземців, яких морські стихії закидали на японські острови, не пускали вглиб країни, дозволяючи їм жити лише на узбережжі. Коли у 1808 р. британський корабель, рятуючись від шторму, увійшов до гавані порту Нагасакі, при цьому не кинувши навіть якоря, декілька японських сановників учинили самогубство: вони дозволили судну врятуватися, тим самим порушивши закон...
Наприкінці 1860-х рр. Японія відчинила свої ворота-порти іноземцям, які були зачаровані її самобутньою культурою. Виявилося, що люди дивляться на світ і оспівують його по-різному. Якщо європейця у природі вражає її пишність і розмаїття, то японець передовсім захоплюється її витонченістю і простотою:
Над морем сутінки. І тільки голос качки, Як тьмяний проблиск.
Однак, як зауважив американський письменник Джек Лондон, немає нічого складнішого за простоту. Написати великий науковий твір чи не легше, ніж маленький вірш про почуття людини. Японські поети були неперевершеними у складанні таких віршів. Поетичне ім'я одного з кращих майстрів японської поезії знає весь світ, а от справжнє — навіть не кожен японець.

Проект учнів 5-го класу

Ми, учні 5-го класу, працюємо над проектом "Дива Японії". Під керівництвом учителя розробили план проекту, отримали індивідуальні завдання, утворили робочі групи, зібрали необхідний матеріал.